česky  english  deutsch  polski
Správa jeskyní Moravského krasu

Aktuality

Jeskyně v zimě

Přes zimu jsou otevřeny (s výjimkou pondělků, vánočních svátků a Nového roku) Punkevní jeskyně, jeskyně Výpustek a speciální návštěvní okruhy pří baterkách ve Sloupsko-šošůvských jeskyních. Na okruhy ve Sloupsko-šošůvských jeskyních je nutná rezervace předem. Punkevní jeskyně a jeskyně Výpustek budou otevřeny i na Silvestra.
Jeskyně Balcarka a jeskyně Kateřinská jsou z důvodu ochrany zimujících netopýrů od 1. prosince do konce února 2017 uzavřeny. 
O návštěvu jeskyní je i v zimě velký zájem a do Punkevních jeskyní doporučujeme zajistit si rezervaci předem (zejména na Silvestra).
Návštěva jeskyní v zimním období je příjemná, panuje v nich celoroční stálá teplota kolem + 8 °C. Můzete v nich spatřit i zimující netopýry. Při návštěvě jeskyně Výpustek si mohou návštěvníci, mimo prohlídku jeskyně a podzemního bunkru, zdarma prohlédnout i unikátní interaktivní expozici Jeskyně a lidé v horním patře provozní budovy.
Jeskyně Moravského krasu navštívili od začátku roku do konce listopadu 357 432 turisté, což je o 20 382 více než vloni.
.
.

 

Navštivte  expozice v jeskyních v Moravském krasu

Nové expozice s názvem "Jeskyně a lidé" doplňují prohlídkové trasy v jeskyních Balcarce, Kateřinské, Sloupsko-šošůvských a v jeskyni Výpustek, kde je navíc umístěna rozsáhlá výstava věnovaná celému Moravskému krasu, jeho geologii, objevování, výzkumu či archeologickým a paleontologickým nálezům.  Jednotlivé expozice na sebe volně navazují a provázejí návštěvníka od dob nejstaršího osídlení Moravského krasu až po dnešek. Do expozic se návštěvníci dostanou v rámci prohlídkové trasy. Výstava ve Výpustku je volně přístupná v patře správní budovy jeskyně. Více...

.

Průvodce po zpřístupněných jeskyních České republiky pro chytré telefony.

Správa jeskyní ČR pro vás připravila  aplikaci pro chytré telefony  - Průvodce po zpřístupněných jeskyních České republiky. Stáhnout si ji můžete zde nebo ze zobrazeného QR kódu.

 

.

 

TIPY NA VÝLET

 Návštěvu unikátní jeskyně Výpustek můžete  spojit s prohlídkou nedalekého barokního chrámu ve Křtinách (1,5 km od jeskyně), nazývaného též perlou jižní Moravy ( jedna z nejvýznamnějších staveb Jana Santiniho Aichla v Česku a známé poutní místo) .

 .

 

2007 © Správa jeskyní MK, web Shean.cz