česky  english  deutsch  polski
Správa jeskyní Moravského krasu

Doprava

Parkování u jeskyní

Turistická mapa


Parkoviště u Sloupsko-šošůvských jeskyní, u jeskyně Balcarky a u jeskyně Výpustek se nachází přímo v areálu jednotlivých jeskyní a jsou zdarma.

 

Pro návštěvu Kateřinské jeskyně slouží placené parkoviště vpravo za Skalním mlýnem u provozní budovy jeskyně. Poplatek za parkovací místo zaplatíte při vjezdu na Skalní mlýn. Toto parkoviště je východiskem i pro Punkevní jeskyně. 

.

 

Doprava v oblasti Macochy a Punkevních jeskyní.

Cesty v  krasových údolích (žlebech) jsou pro motorová vozidla uzavřeny. Placená parkoviště pro Punkevní jeskyně jsou na Skalním mlýně (otevřeno celoročně) a u propasti Macochy (otevřeno březen - listopad). Od Skalního Mlýna na Punkevní jeskyně můžete jít buď pěšky (asi 2 km) nebo se svézt silničním vláčkem. Od propasti Macochy k Punkevním jeskyním jezdí lanovka nebo můžete jít rovněž pěšky po turistické cestě asi 1,5 km. V zimním období doporučujeme využít parkoviště na Skalním Mlýně (lanovka bývá v tomto období mimo provoz).

 

.

GPS souřadnice: Parkoviště Skalní mlýn:   49°21'48.201"N, 16°42'31.636"E

GPS souřadnice: Parkoviště Macocha:      49°22'17.489"N, 16°43'50.288"E

 

 

Upozornění !

Upozorňujeme návštěvníky jeskyní, aby si v zaparkovaných automobilech nenechávali cenné věci - parkoviště nejsou hlídaná, poplatek platí pouze za parkovací místo !

 

 

Krasobus 

Nová sezonní turistická autobusová linka nazvaná stylově regionálně Krasobus byla vytvořena právě pro vás, pro návštěvníky Moravského krasu. Více..
 


Silniční vláček a lanová dráha

Lanová dráha od Horního můstku propasti Macochy k Punkevním jeskyním je v měsících leden - únor mimo provoz. V březnu je otevřena pouze o víkendech.
.
Silniční vláček a lanovou dráhu  provozuje soukromá společnost - S.M.K., a.s., proto případné dotazy a připomínky konzultujte na tel.: 516 418 113.
 

Ceník

 

Vláček zpáteční jednosměrná
Dospělí 90,- 80,-
Děti, studenti 60,- 50,-
Lanovka
Dospělí 100,- 80,-
Děti, studenti 70,- 50,-
Kombinace
Dospělí 160,- 120,-
Děti, studenti 100,- 80,-

 

Zdarma

děti do 3 let mimo hromadné organizované dětské zájezdy

Slevy
děti ve věku od 3 let do 15 let, hromadné organizované zájezdy dětí do 3 let
držitelé průkazů osob ZTP a ZTPP
studenti po předložení platného průkazu o studiu.

 

Provozní doba:

Provozní řád je harmonizován se vstupy do Punkevních jeskyní.


Aktuální ceník a další informace (hotel Skalní mlýn, chata na Macoše) naleznete na stránkách Společnosti pro Moravský kras.


2007 © Správa jeskyní MK, web Shean.cz