česky  english  deutsch  polski
Správa jeskyní Moravského krasu

Informace pro vozíčkáře

Jeskyně Sloupsko-šošůvské a jeskyně Výpustek jsou z velké části upraveny jako bezbariérové a tak i osoby na vozíku mohou tyto jeskyně navštívit. V Punkevních jeskyních mohou vozíčkáři absolvovat trasu suchou částí Punkevních jeskyní (Tunelovou chodbou) na dno propasti Macochy a zpět.  Prosím, nahlaste se předem na níže uvedených tel. číslech.

 

Jeskyně Sloupsko-šošůvské

tel.: 516 435 335

Lze absolvovat celý kratší okruh mimo jeskyně Eliščiny a Nagelovy propasti.

 

Jeskyně Výpustek

tel.: 516 439 111
Lze absolvovat téměř celý prohlídkový okruh ( s mechanickým vozíčkem). S elektrickým vozíčkem není možná prohlídka podzemního krytu.

Punkevní jeskyně 

Vozíčkáři mohou absolvovat trasu suchou částí Punkevních jeskyní (Tunelovou chodbou) na dno propasti Macochy a zpět. Vzhledem k tomu, že provedená úprava návštěvní trasy  nesplňuje přísné parametry bezbariérového přístupu (spád až 16%), je návštěva vozíčkářů možná jen se zdatým doprovodem a pouze na základě předchozí rezervace!  Bohužel není v našich silách zajistit doprovod vozíčkářům našimi zaměstnanci. V případě, že vozíčkáři s doprovodem nebudou schopni trasu na dno Macochy absolvovat vlastními silami, bude jim umožněna návštěva pouze Předního dómu. Délka trasy na dno Macochy a zpět je dlouhá 934 metry.

Od 5. září 2015 je v provozu nová provozní budova, ve které jsou situovány toalety pro vozíčkaře. Klíče od toalet jsou k vyzvednutí v dispečinku ve správní budově. Parkování vozidel vozíčkářů je možné přímo v areálu Punkevních jeskyní (příjezd přes Skalní mlýn).

 

OBJEDNÁVKY DO JESKYNÍ MORAVSKÉHO KRASU:
ÚSTŘEDNÍ INFORMAČNÍ SLUŽBA SKALNÍ MLÝN
678 01 Blansko - Skalní mlýn
tel. 516 413 575, 516 410 024, fax. 516 415 379
e-mail: info@caves.cz

Propast Macocha

Nedaleko horního můstku propasti Macocha je parkoviště. Od něj až k můstku (asi 200m) je cesta bezbariérová.Plánujete-li návštěvu Moravského krasu, podrobnější informace naleznete na stránkách občanského sdružení Bez bariér.

2007 © Správa jeskyní MK, web Shean.cz